Montaż

Zespół Perfekt Home tworzą specjaliści z 22 letnim doświadczeniem, zdobytym podczas montażu stolarki okiennej oraz drzwiowej.Osiągnęliśmy perfekcyjne wyniki, dzięki czemu możemy zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę.

Montaż

Zespół Perfekt Home tworzą specjaliści z 22 letnim doświadczeniem, zdobytym podczas montażu stolarki okiennej oraz drzwiowej.Osiągnęliśmy perfekcyjne wyniki, dzięki czemu możemy zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę.

Nasi montażyści wykonują

 • montaż stolarki w stanie surowym
 • wymiana stolarki w budynkach mieszkalnych wraz z obróbką tynkarską
 • szczelny montaż z użyciem taśm Illbruck Duo
 • montaże z przesunięciem na konsolach JB-D
 • szczelny montaż stolarki przy użyciu ciepłych parpetów XPS i taśm Illbruck Duo
 • montaż w warstwie ocieplenia System Klima Konform greenteQ
 • montaż szkleń za pomoc dźwigu HDS
 • naprawa i retusz uszkodzeń

 

montaż perfekt home

Montaż w stanie surowym

Montaż stolarki w stanie surowym, to podstawowy rodzaj montażu, który stosuje się z powodzeniem do dnia dzisiejszego w nowo powstałych obiektach budowlanych. Okno jest montowane w uprzednio przygotowanym otworze za pomocą kotew lub dybli,a następnie dylatacje są wypełniane  pianą poliuretanową.

Zabezpieczenie piany przy pomocy taśm i folii

Taśmy i/lub folie, paroszczelne i paroprzepuszczalne, dobrze zabezpieczają izolację termiczną, jaką jest np. piana poliuretanowa, przed zawilgoceniem. W tej technologii obowiązuje zasad „szczelniej od wewnątrz niż od zewnątrz” Zatem folie i/lub taśmy paroszczelne stosujemy od strony wewnętrznej, natomiast folie i/lub taśmy paroprzepuszczalne od stronyzewnętrznej. Folie i taśmy paroszczelne chronią pianę przed oddziaływaniem pary wodnej z pomieszczeń. Folie i taśmy paroprzepuszczalne chronią pianę przed oddziaływaniem wody deszczowej, a równocześnie umożliwiają odparowanie z niej wilgoci.
Zarówno folie, jak i taśmy, są samoprzylepne, co gwarantuje szybki ich montaż. Można je zakładać w różnych warunkach pogodowych. Folie przyklejane są do powierzchni profili i muru. Taśmy natomiast, dostarczane w stanie wstępnie ściśniętym, po przyklejeniu do powierzchni profili rozprężają się i dociskają do boków szczeliny, wypełniając ją szczelnie. Folie i taśmy izolują w sposób trwały, gdyż są w stanie przenosić bez uszkodzenia wzajemne przesunięcia elementów budynku, pomiędzy którymi się znajdują.
 
Folie i taśmy dobieramy w zależności od:

 • szerokości szczeliny pomiędzy oknem a ścianą
 • konstrukcji otworu: z węgarkami lub bez
 • usytuowania okna względem krawędzi otworu
 • sposobu wykończenia ościeży od wewnątrz i od zewnątrz.

Pdf ME500 Folia ME500 służy do uszczelniania szczelin montażowych przy oknach. Dzięki zmiennej wartości współczynnika Sd folia ME500 może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Produkt jest zgodny z zaleceniem Stowarzyszenia ds. Jakości Okien i Drzwi RAL „wewnątrz szczelniej".

Wymiana stolarki w budynkach mieszkalnych wraz z obróbką tynkarską

To wciąż wracający temat, w którym jesteśmy wyspecjalizowani. Przez 21 lat prowadzenia montaży wymieniliśmy u naszych klientów okna drewniane na PVC, a dziś wymieniamy już okna PVC na okna PVC u klientów, którzy do nas wracają. Aby doszło do sprawnej i dobrej wymiany ważny jest dokładny pomiar istniejącego otworu oraz sprawny demontaż i montaż nowego okna. Na sam koniec zostaje do wykonania dobra obróbka tynkarska, wieńcząca pracę wymiany okien.

Szczelny montaż z użyciem taśm Illbruck Duo

Zabezpieczenie piany przed promieniowaniem słonecznym i wilgocią. Piana poliuretanowa nie jest odporna na promieniowanie ultrafioletowe, a więc i na promieniowanie słoneczne. Wilgoć pogarsza własności termoizolacyjne piany (tak jak i każdego innego materiału do izolacji termicznej).
Działając przez dłuższy czas może doprowadzić do trwałej utraty tych własności. Konsekwencją będzie zawilgocenie ściany od wewnątrz i rozwój pleśni uwidaczniającej się w postaci czarnych plam.

W związku z powyższym piana, stanowiąca izolację termiczną, musi być chroniona:

 • od strony wewnętrznej przed parą wodną znajdującą się zawsze w pomieszczeniach
 • od strony zewnętrznej przed wodą deszczową i promieniowaniem słoneczny

Montaże z przesunięciem na konsolach JB-D

Montaż okna poza obrysem muru jest możliwy za pomocą kotew JB-D. Takie kotwy składają się ze specjalnych elementów - konsoli i wsporników, które jednocześnie  przenoszą na konstrukcję budynku obciążenia pochodzące od sił działających prostopadle do płaszczyzny okien (np. parcie wiatru), jak i od sił działających równolegle do ich płaszczyzny (np. masa okna). Przykładowy system JB-D składa się z kilku typów konsoli dolnych , które powinny być dobierane w zależności od materiału z jakiego są wykonane mury budynku, odległości planowanego wysunięcia okna poza obrys ścian, masy okna oraz konstrukcji jego części progowej, a także wsporników bocznych. Dodać należy, że wsporniki boczne są uniwersalne, gdyż występuje tylko jeden typ, stosowany do montażu różnych okien.

Montaże z przesunięciem

Szczelny montaż stolarki przy użyciu ciepłych parapetów XPS i taśm Illbruck Duo

to rozszerzenie szczelnego montażu przy użyciu taśm firmy Illbruck o ciepły parapet XPS, na którym posadowione jest nasze okno. Umieszczenie okna podczas montażu na ciepłym materiale jakim jest XPS, eliminuje nam tzw. wrażenie zimnego parapetu, które występują zimą. Dzięki specjalnie wyprofilowanemu ciepłemu parapetowi ułatwiamy późniejsze prace  dociepleniowcom  oraz osobą w przyszłości montującym parapety zewnętrzne i wewnętrzne.

Montaż w warstwie ocieplenia System Klima Konform greenteQ

Rozwiązanie mające na celu wprowadzenie okna w warstwę ocieplenia dzięki czemu doprowadzamy do likwidacji mostków termicznych. Klima Konform greenteQ to mocowanie belek z materiału konstrukcyjno-izolacyjnego bezpośrednio do muru za pomocą kleju i kołków. Profile instalacyjne  systemu poziomujemy w trakcie montażu, więc sami mamy wpływ na korektę podłoża montażowego w przypadku, gdy zostało niezbyt starannie wymurowane.
Do tak wyklejonego otworu w kształcie ramy jesteśmy w stanie zamontować okno uszczelniając dylatację taśma rozprężną. Rozwiązanie tego typu zapewnia nam duża szczelność oraz charakteryzuje się wysoką ciepłotą.

Pobierz ulotkę

Montaż szkleń za pomoc dźwigu HDS

Wychodząc naprzeciw dużym przeszkleniom, których waga wynosi niejednokrotnie powyżej 400 KG oraz montażom na dużych wysokościach, oferujemy usługę montażową własnym dźwigiem HDS BEFARD XP 600 mającym wysięg do 12 metrów, udźwig do 2400kg oraz przysswkę próżniową. Dzięki zastosowaniu własnego sprzętu nie narażamy inwestorów na koszta związane z podwykonawstwem oraz jesteśmy w stanie dostosować pracę pod własne potrzeby.

Naprawa i retusz uszkodzeń

W systemie OTTIMO zajmujemy się retuszem oraz renowacją wszelkiego typu uszkodzeń profili PVC zarówno białych jak i okleinowych tj. ubytki, obicia, pęknięcia, zaryso
wania, wyszczerbienia i przetarcia, czyli to co często może zdarzyć się na budowie czy podczas codziennego użytkowania elementów.

W ofercie posiadamy środki wypełniające, retuszujące, środki w aerozolu oraz narzędzia i przyrządy pomocnicze do wykonywania napraw. Stosujemy materiały firmy Heinrich König & Co. KG w które zaopatrza nas firma  OTTIMO.